Будь ласка, переверніть
телефон вертикально
Банк Восток та Mastercard реалізували перший проект безконтактної оплати проїзду в Одесі
18.10.2018

Мешканці та гості міста Одеса відтепер мають можливість розраховуватися за проїзд у фунікулері в один дотик. На верхній та нижній станціях фунікулера, що знаходиться біля Потьомкінських сходів, встановлено 4 валідатори для безконтактної оплати — пасажири можуть сплатити за проїзд безконтактною карткою будь-якого банку світу різних платіжних систем та за допомогою смартфону з NFC.

Проект реалізовано у партнерстві Mastercard, Банку Восток та за підтримки КП «Одесміськелектротранс».

Для того щоб сплатити за проїзд, необхідно лише піднести безконтактну картку чи платіжний пристрій до жовтого валідатора і дочекатися звукового сигналу. Після підтвердження здійсненої оплати валідатор видасть квиток. Вартість проїзду у фунікулері становить 3 гривні, будь-які додаткові комісії — відсутні.

«Банк Восток приділяє особливу увагу інноваційним  технологіям. Безконтактні оплати  стають все важливішими в швидкому ритмі життя та відповідають потребам сучасного споживача.  Тому ми дуже раді можливості надати гостям та мешканцям Одеси ще одну високотехнологічну та зручну послугу. Ми вважаємо символічним, що саме Банк Восток обрано для старту проекту smart city в Одесі», — підкреслила Лія Мороховська, заступник Голови Правління Банку Восток.

 «У рамках концепції smart city Mastercard впроваджує безконтактну технологію там, де особливо важлива швидкість, зручність та безпека розрахунків. Ми бачимо, що безконтактні оплати у транспорті стають невід’ємною частиною комфорту повсякденного життя містян. Успішність таких інновацій підтверджує досвід київського метро, де вже понад 37 мільйонів оплат здійснено безконтактно, а це понад 120 тисяч транзакцій в день. Сьогодні разом із партнерами ми розширюємо географію інноваційних рішень — перший проект у рамках smart city реалізовано в Одесі. Ми переконані, що простота і зручність рішення зробить оплату проїзду у фунікулері максимально швидкою та комфортною як для одеситів, так і для гостей міста», — зазначив Сергій Францішко, директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні.

 «У нашому місті реалізується інвестиційна стратегія Odessa 5T, і оновлений фунікулер якраз уособлює собою усі п'ять напрямків. Odessa 5T — це торгівля, туризм, транспорт, технології і траст довіри. Сьогоднішня презентація є логічним продовженням нашої стратегії, адже фунікулер це в першу чергу транспортний засіб, по-друге — їм користується велика кількість туристів, які приїжджають з усіх країн світу. Це дуже важливий проект у напрямку трасту, оскільки платежі стають більш прозорими, а для іноземних туристів більш зручними», — зазначив Павло Вугельман, віце-мер Одеси

Одеський фунікулер — перший фунікулер в Україні, який розпочав свою роботу ще в 1902 році. Він з’єднує дві станції — «Приморський бульвар» та «Морський порт». Фунікулер користується великою популярністю серед туристів: пасажиропотік влітку сягає 1700 осіб на день.